PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Jak przygotować się do przeprowadzki mieszkania?

przeprowadzka z mieszkania

Przeprowadzka z mieszkania, o czym warto wiedzieć?

Większości z nas pojęcie przeprowadzki kojarzy się z wielkim bałaganem, chaosem i problemami logistycznymi, ale czy aby na pewno proces przeprowadzki z jednego miejsca zamieszkania do drugiego musi tak wyglądać? Otóż wcale nie, gdyż wiele spraw można uprościć już na etapie planowania i ustalania z firmą całego procesu. Jak się do tego zabrać i od czego zacząć, postaramy się bardziej szczegółowo przedstawić Państwu w poniższym opisie.

Planowanie przeprowadzki

Całość operacji warto rozpocząć od analizy tego co mamy w mieszkaniu, z poklasyfikowaniem na rzeczy które zostają w mieszkaniu, te które zabieramy ze sobą, oraz takie które np. idą do utylizacji i firma od przeprowadzek ma je z mieszkania usunąć. Do takiego rozdziału może nam posłużyć np. zwykła kolorowa taśma samoprzylepna którą okleimy odpowiednie elementy w naszym mieszkaniu. Takie działanie ma dwojakie zastosowanie, po pierwsze pomoże precyzyjniej oszacować firmie od przeprowadzek ilość pracy (co może mieć wpływ na cenę),  a po drugie ułatwi proces klasyfikowania wywożonych czy pozostawianych rzeczy, nie tworząc przy tym zbędnego bałaganu.

Analiza kosztów przeprowadzki

Kolejnym krokiem jest dobór firmy realizującej przeprowadzki i ustalenie jej kosztów. Ze względu na zróżnicowany charakter samej usługi, konieczne zazwyczaj jest spotkanie z przedstawicielem firmy, i już na miejscu oszacowanie ilości pracy i kosztów. Przy takim spotkaniu można się też dopytać o kwestię np. worków czy opakowań mogących pomóc nam w bardziej efektywnym pakowaniu drobniejszych rzeczy zabieranych z mieszkania. Jak wiadomo ta kwestia zawsze stanowi spory problem przy przeprowadzce, a specjalistyczne firmy często mogą nam w tym pomóc.

Przygotowanie do przeprowadzki

Po ustaleniu warunków i kosztów, warto przyjrzeć się temu co zabieramy z mieszkania i pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu przenoszonych rzeczy. Oczywiście profesjonalna firma do przeprowadzek dołoży wszelkich starań by nasz dobytek dotarł na miejsce bez uszczerbku, jednak w niektórych wypadkach warto oznaczyć i odpowiednio zabezpieczyć np. elementy delikatne czy szkło. Znając np. układ i wielkość klatki schodowej czy windy w obu mieszkaniach, sami możemy oszacować czy jakiś mebel nie będzie wymagał wcześniejszej rozbiórki do bezpieczniejszego transportu, co przecież warto również ustalić z firmą transportową podczas spotkania.

Podsumowując, mimo iż podczas przeprowadzki wiele zależy od firmy transportowej i jej profesjonalizmu, to jednak sami możemy w znaczący sposób usprawnić cały proces.  Warto w takiej sytuacji podejść do sprawy naszej przeprowadzki w sposób metodyczny i racjonalny, unikając bałaganu na ostatnią chwilę i niepotrzebnego stresu.