PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przeprowadzki piekarni

przeprowadzki piekarni

Dla większości osób pojęcie piekarnia kojarzy się z miejscem w którym kupuje się chleb, bułki lub jakieś słodkości w postaci np. drożdżówek czy ciastek. Nie za bardzo zagłębiamy się w to co pod pojęciem piekarnia może się kryć dla firmy transportowej, gdyż dla nas jest to po prostu punkt sprzedający pieczywo, czyli zwykły sklep.

Transport maszyn piekarniczych

Jednak w wypadku realizacji przeprowadzki, takie pojęcie może być bardzo mylące i wymagające jasnego doprecyzowania, bowiem piekarnia może oznaczać zarówno mały sklepik sprzedający jedynie świeżo dowożone pieczywo, jak i sklep większy z maszynami do wypieku. Zdarza się też że pod pojęciem przeprowadzki piekarni kryje się cały zakład realizacji wypieków, oparty o takie urządzenia jak bagieciarki, piece modułowe, szafy piekarnicze, pakowarki itp. Realizując więc przeprowadzkę tego typu obiektu, w pierwszej kolejności należy więc doprecyzować, co klient ma na myśli pod pojęciem przeprowadzki piekarni.

W dalszej części warto dokonać oszacowania jak dużo elementów i sprzętu jest do przewozu, i w ilu kursach taką realizacje można wykonać.
Oczywistym jest fakt, iż przeprowadzka sklepu z wypiekami który zawiera jedynie lady i regały jest najłatwiejsza do realizacji. Nieco inaczej wygląda sytuacja gdy w grę wchodzi przewóz również części urządzeń do wypieku, ich prawidłowe odłączenie a czasem i częściowy demontaż, wymaga pewnej wiedzy i dobrze przy tym zdać się na fachowców. Największym wyzwaniem przy przeprowadzkach piekarni są oczywiście większe zakłady realizujące wypieki, i wyposażone w dużą ilość urządzeń i aparatury. Tu proces demontażu i planowania przewozu musi być starannie przemyślany, aby odpowiednio go usprawnić, a przy tym nie uszkodzić często kosztownej aparatury.

Odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu

W wypadku takiej przeprowadzki staramy się na miejscu oszacować czas załadunku i rozładunku oraz ilość ewentualnych kursów. Warto pamiętać iż zabezpieczenie urządzeń na samochodzie podczas transportu, jest bardzo ważnym elementem, a w wypadku większych maszyn wiąże się to z pewnym wydłużeniem całego procesu przewozu.
Warto też aby klient przed całym procesem przewozu dokładnie oznaczył nowe miejsca w których maszyny mają być rozładowane, chodzi o to aby ich wniesienie i ustawienie było odpowiednie do wymaganych podłączeń i aby w późniejszym czasie po przewiezieniu całej aparatury nie trzeba było przenosić tych urządzeń w inne punkty lokalu.

Zobacz też: przeprowadzki magazynów i hurtowni