PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przeprowadzki siłowni i klubów fitness

Przeprowadzki Siłowni i Klubów Fitness

Siłownie i kluby fitness stały się w ostatnich latach bardzo modne, i z roku na rok zwiększa się liczba osób korzystających z ich usług. Z reguły obiekty te są ulokowane w dużych pomieszczeniach, czasem na piętrach lub w piwnicach, i jak wiadomo są wypełnienie szeregiem sprzętu. Ze względu na sporą konkurencyjność, właściciele tych obiektów dokładają starań aby były one wyposażone w jak najlepsze i najnowsze urządzenia do ćwiczeń. Jednak to co zachęca potencjalnych klientów do korzystania z takiej siłowni czy klubu, staje się dodatkowym wyzwaniem przy przeprowadzce i przewozie takiego sprzętu.

W wypadku sprzętów do siłowni kluczowym czynnikiem planowania przewozu jest waga i rozkład elementów na samochodzie. Nieodzownym elementem jest demontaż obciążeń np. z atlasów czy sztang, oraz takie ich zabezpieczenie podczas transportu, aby nie przesuwały się podczas jazdy. Niezabezpieczone kilku czy kilkunasto kilogramowe obciążniki, gryfy, zaciski czy inne elementy, mogą stanowić poważne zagrożenie podczas jazdy. Dlatego ich wyniesienie, załadunek, zabezpieczenie oraz sam przewóz powinno być odpowiednio zorganizowane i starannie zaplanowane.

Transport maszyn do siłowni

Ale współczesne siłownie i kluby fitness to nie tylko hantle, sztangi czy atlasy, to również naszpikowane elektroniką bieżnie do biegania czy rowerki. Tego typu sprzęt jest znacznie bardziej kosztowny i wymaga odpowiedniego obchodzenia się z nim podczas przeprowadzki. Bywa że urządzenia te podobnie jak np. atlasy, są przytwierdzane na stałe do podłogi, co wymaga najpierw częściowego demontażu i rozłączenia ich z podłożem. W ramach sprzętu elektronicznego coraz więcej siłowni i klubów fitness ma instalowane telewizory i monitory, które w ramach takiej przeprowadzki również są zabierane, ich przewóz wymaga jeszcze większej ostrożności, i najlepiej żeby tego typu urządzenia nie były transportowane z hantlami, obciążnikami i innymi elementami mogącymi je uszkodzić podczas transportu.

Dobrze zaplanowana przeprowadzka siłowni

Przy większych siłowniach i klubach fitness przeprowadzki mogą być rozkładane nawet na kilka dni, nie tylko ze względu na ilość przewożonego sprzętu, ale i na organizacje rozkładu urządzeń w nowym miejscu. Dobrze zaplanowana i zorganizowana przeprowadzka powoduje iż klient doskonale wie jakie elementy w pierwszej kolejności powinny być zabrane i ustawione w nowej lokalizacji. Dzięki takiemu podejściu nie grozi nam chaos i bałagan tworzony przez zwożenie urządzeń w sposób nieprzemyślany i chaotyczny.

Zobacz też: taksówka bagażowa