PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przeprowadzki sklepów motoryzacyjnych

przeprowadzki sklepów motoryzacyjnych

Współczesne sklepy motoryzacyjne już nie są aż tak zatowarowane, jak jeszcze miało to miejsce kilkanaście lat temu, gdyż większość sprzedaży odbywa się już przez Internet i nie ma potrzeby posiadania dużej ilości produktów na stanie. Nawet jeśli klient zechce coś kupić w takim sklepie, to z reguły zamawia się to z hurtowni i ma do odbioru na drugi dzień.

Dzięki  tak prowadzonej polityce sprzedaży, wiele stacjonarnych sklepów motoryzacyjnych funkcjonuje bez potrzeby posiadania dużych magazynów z półkami wypełnionymi częściami.
Oczywiście nie znaczy to że sklepy te są pozbawione całkowicie asortymentu, wiele z najbardziej popularnych akcesoriów motoryzacyjnych, takich jak oleje, filtry, paski itp.  znajduje się często na stanie, i można je kupić bez potrzeby zamawiania.

Zachowanie porządku podczas transportu towaru

Dla firmy transportowej przeprowadzka takiego sklepu motoryzacyjnego jest na pewno łatwiejsza, ale nie oznacza to że jest całkowicie prosta. Sklepy mają często starannie posegregowane i uporządkowane ułożenia towarów zarówno na samym sklepie jak i magazynie. Ich przewóz musi się więc wiązać z zachowaniem staranności i porządku podczas załadunku i rozładunku w nowym miejscu.

Należy zadbać o to aby klient w nowej lokalizacji otrzymał przewożone produkty w sposób pozwalający na ich łatwe ponownie rozłożenie w sklepie.

Warto pamiętać że sklepy motoryzacyjne oferują bardzo szeroki asortyment produktów przeznaczonych do wielu marek samochodów, i często na pierwszy rzut oka podobnych do siebie. Są to przedmioty o większych i mniejszych gabarytach, więc ich przewóz musi być tak zaplanowany aby elementy te nie uległy zagubieniu lub pomieszaniu się w posegregowanych przegródkach.

Ta sama kwestia tyczy się układu i demontażu regałów i półek, chodzi o to aby podczas takiej przeprowadzki były starannie oznaczone do ponownego montażu i złożenia w tej samej formie. W innym wypadku przy nowej lokalizacji sklepu, klient może mieć znacznie więcej pracy z ich poprawnym złożeniem i przyporządkowaniem właściwych elementów. To samo tyczy się lad i szafek które ewentualnie znajdują się w takim sklepie.

Podsumowując, realizując przeprowadzkę takiego sklepu, firma transportowa musi odpowiednio zaplanować przewóz i zadbać o porządek podczas załadunku i wyładunku całego asortymentu w nowej lokalizacji sklepu.

Zobacz też: przeprowadzki magazynów i hurtowni