PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przewóz urządzeń medycznych

przewóz urządzeń medycznych

Transport urządzeń medycznych to zadanie wymagające przewoźnika z odpowiednim doświadczeniem w tego typu usługach. Korzystają z nich najczęściej gabinety lekarskie lub większe przychodnie które z różnych powodów zmieniają swoją siedzibę. W przypadku takich zleceń wymagane jest odpowiednie rozplanowanie całej przeprowadzki, gdyż oprócz specjalistycznego umeblowania w postaci szafek, biurek czy kozetek najprawdopodobniej będzie też transportowana aparatura medyczna.

Planowanie transportu aparatury medycznej

Ponieważ większość urządzeń medycznych opiera się dziś na zaawansowanej elektronice, jest to aparatura nie tylko delikatna, ale i droga, stąd przygotowania  do jej załadunku i przewozu należy starannie zaplanować.

W pierwszej kolejności warto określić wymiary i wagę poszczególnych urządzeń do przewozu, pozwoli nam to oszacować ilość kursów i rozkład urządzeń w samochodzie. Na tym etapie warto też sprawdzić w jakim zakresie urządzenia te mogą lub powinny być częściowo zdemontowane do transportu. Zdarza się bowiem iż niektóre elementy takich urządzeń przy nieumiejętnym transporcie wymagają później ponownej kalibracji i ustawień. Stąd potrzeba dokładniejszego zapoznania się z tym jaka aparatura będzie przewożona, i jakie kryteria powinny być spełniane przy jej transporcie.

Kolejnym elementem który może utrudniać przewóz mogą okazać się gabaryty. Większość urządzeń medycznych o dużych wymiarach posiada możliwość częściowego demontażu, jednak zawsze przy takim zleceniu należy tą kwestię wcześniej sprawdzić. Jeśli firma transportowa decyduje się na samodzielny demontaż urządzenia według dostępnych wytycznych, to musi je też później samodzielnie na miejscu złożyć do uruchomienia.

Odpowiednie zabezpieczenie transportowanych urządzeń medycznych

Jednak nie tylko załadunek i rozmieszczenie tego typu aparatury na samochodzie ma znaczenie, równie ważną kwestią jest zabezpieczenie całego transportu przed przemieszczaniem, wilgocią i wzajemnymi uszkodzeniami podczas jazdy. W niektórych sytuacjach warto zdecydować się na osobny przewóz umeblowania gabinetów, a całą aparaturę medyczną przewieźć w osobnym bardziej zabezpieczonym transporcie. Kierowca również w takich wypadkach powinien być bardziej rozważny i świadom tego iż urządzenia które wiezie stanowią transport obarczony elementem większego ryzyka uszkodzeń.

W obecnej sytuacji pandemicznej, warto też pamiętać iż gabinety czy przychodnie lekarskie są miejscami o podwyższonym ryzku zakażenia, dlatego firma transportowa realizująca przewozy z takich miejsc powinna pamiętać o zachowaniu odpowiednich względów bezpieczeństwa.

Zobacz też: transport maszyn poligraficznych