PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Taksówka bagażowa - przewóz rzeczy Kraków

Przewozy w naszej firmie są realizowane w szerokim spektrum usług transportowych. Rozmaite instytucje i firmy coraz częściej zmieniają lokalizację, osoby prywatne w poszukiwaniu pracy przenoszą się z miasta do miasta, powszechniejsze stają się też zakupy przez Internet i dowozy różnych ponadgabarytowych towarów. Niektóre zamówienia wymagają transportu mebli, wyposażenia AGD i RTV, lub materiałów budowlanych, a to z kolei wymusza na nas większą elastyczność usług i działanie w różnych segmentach klientów.

Część ludzi z pewnością próbowała kiedyś samodzielnie bądź z pomocą znajomych przewieźć np. duży mebel, sprzęt AGD czy drogie, delikatne urządzenie. Zdecydowana większość przekonała się, że w takich przypadkach nie warto oszczędzać. Transportowanie rzeczy o niestandardowych wymiarach wymaga odpowiedniego przygotowania, wiedzy oraz umiejętności. Niewłaściwy przewóz grozi uszkodzeniem przedmiotów lub wnętrza pojazdu, co skutkuje stratami finansowymi oraz frustracją właścicieli. Najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z firmą oferującą usługę taksówki bagażowej.

Co to jest taksówka bagażowa?

Choć niektórych może to dziwić, taxi bagażowe nie służy do przewozu bagażu czy ludzi. Główne zadanie tego typu pojazdu to przewóz rzeczy wielkogabarytowych. Aby móc spełniać wymagania, taksówki bagażowe muszą być przystosowane do bezpiecznego transportu przedmiotów o dużych rozmiarach, włącznie z towarami nietypowymi.

Do największych zalet, którymi cechuje się taxi bagażowe, należy doświadczenie ekipy transportowej. Wykwalifikowany zespół będzie doskonale wiedział, jak przystąpić do realizacji zlecenia. Przewiezie ładunek sprawnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Sprawdzi się przy przeprowadzkach (prywatnych oraz firmowych), zda egzamin również podczas remontów. Przy pomocy taksówki bagażowej można przetransportować zarówno materiały budowlane czy ciężki sprzęt, jak i pojedyncze przedmioty o problematycznych gabarytach.

Kiedy warto skorzystać z taxi bagażowego?

Jeśli klient nie posiada własnego samochodu o odpowiednich wymiarach, rozsądną opcją będzie taksówka bagażowa. Nasza firma świadczy tego rodzaju usługi osobom prywatnym oraz przedsiębiorcom. Wyróżnia nas indywidualne podejście do zleceniodawcy, elastyczność oraz dyspozycyjność profesjonalnej ekipy. Dysponujemy pojazdami spełniającymi wymagane kryteria, ponadto mamy duże doświadczenie w transporcie towarów o nietypowych gabarytach.

Przewóz towarów na paletach

W wypadku transportu towarów na paletach załadunek i wyładunek odbywa się w uporządkowanej formie, najczęściej za pośrednictwem wózków widłowych. Podczas transportu towar musi być odpowiednio zabezpieczony. Większe przedmioty mocowane są do palet za pośrednictwem śrub, inne owijane są streczem, który zapobiega ewentualnemu przesuwaniu się towaru na palecie lub zsuwaniu z palety, a także chroni przed uszkodzeniami.

Przewóz towarów na paletach

W wypadku transportu towarów na paletach załadunek i wyładunek odbywa się w uporządkowanej formie, najczęściej za pośrednictwem wózków widłowych. Podczas transportu towar musi być odpowiednio zabezpieczony. Większe przedmioty mocowane są do palet za pośrednictwem śrub, inne owijane są streczem, który zapobiega ewentualnemu przesuwaniu się towaru na palecie lub zsuwaniu z palety, a także chroni przed uszkodzeniami.

Przewóz rzeczy Kraków

taksówka bagażowa

W przypadku transportu mebli lub urządzeń AGD i RTV, każda firma transportowa z reguły ustala własne warunki, jednak w naszym wypadku oprócz terminowości i solidności zapewniamy bezpieczny przewóz towaru. Zdajemy sobie bowiem sprawę, iż klienci powierzają nam często rzeczy dla nich wartościowe, i oczekują bezpiecznego przewiezienia ich i wniesienia pod wskazany adres. Dlatego też do każdego urządzenia czy mebla podczas przeprowadzki podchodzimy w sposób wyjątkowo fachowy.

Lodówki muszą zawsze być przewożone w pozycji pionowej. Przewóz pralki wymaga wcześniejszego unieruchomienia bębna. Wszystkie przedmioty muszą ponadto być zabezpieczone w taki sposób, by nie uległy uszkodzeniu tj: porysowaniu, wgnieceniu czy potłuczeniu. Elementy szklane najczęściej zabezpiecza się folią bąbelkową lub zakleja taśmą samoprzylepną, aby w sposób maksymalny unieruchomić na czas transportu przewożone meble czy inne towary.

Dzięki temu, w przypadku potłuszczenia się np. szyby, jej fragmenty nadal trzymają się razem i nie stanowią zagrożenia pokaleczeniem w czasie przenoszenia czy rozpakowywania. Samo wnoszenie i wynoszenie z auta przedmiotów uzależnione jest od ich masy i gabarytów, dlatego ich odpowiednie rozmieszczenie i kolejność załadunku i wyładunku ma tu również znaczenie. Mniejsze przedmioty wynoszone są ręcznie, większe za pośrednictwem specjalnych pasów które odciążają tragarzy. Usługi transportowe to jedno, natomiast zorganizowanie całej przeprowadzki, to już zadanie dużo bardziej skomplikowane i wymagające często odpowiedniego podejścia do tematu.

Taxi bagażowe – transport z wniesieniem

Nasza firma transportowa w swoim pakiecie oferuje przewóz towarów i przeprowadzki kompleksowe z wniesieniem. Przewóz może odbywać się nie tylko w rejonie samego miasta, ale  również całego kraju, a nawet wyjazdów zagranicznych. Przedmioty do przewozu zazwyczaj zabezpiecza sam klient. Chodzi tu o zapakowanie  mniejszych elementów w kartony. Owinięcie szkła i rzeczy delikatnych, a następnie właściwe oznakowanie kartonów. Napis „Szkło” dla firmy transportowej jest wystarczającą informacją, jak z danym kartonem się obchodzić i gdzie go na samochodzie umiejscowić. Przewóz rzeczy klient może zamówić w formie samego transportu, jak i kompleksowej usługi, polegającej na wyniesieniu i wniesieniu wszystkich przewożonych przedmiotów.

Rejon, w obrębie którego można zamówić nasze usługi, to Kraków. Zachęcamy do kontaktu i ustalenia terminu przewozu ponadwymiarowych mebli lub innych przedmiotów.