PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Wywóz urządzeń RTV i AGD - Kraków

wywóz urządzeń RTV i AGD

W naszych gospodarstwach domowych znajduje się masa różnego rodzaju urządzeń i sprzętów elektromechanicznych i elektronicznych. Wystarczy tu wymienić chociażby te podstawowe typu pralki, lodówki, telewizory, zmywarki, kuchenki mikrofalowe itd. Jak wiadomo sprzęt ten, choć coraz bardziej  zaawansowany, z czasem ulega awariom, lub zwyczajnie z powodu chęci wymiany ląduje w piwnicy lub składziku (najczęściej z nadzieją że może się kiedyś jeszcze przydąć). Niestety, wraz z upływem czasu okazuje się że nasza piwnica jest już tak zagracona, iż nie wiadomo jak się zabrać do jej porządkowania.

Złomowanie sprzętu RTV i AGD

Na szczęście dziś z pomocą przychodzą nam profesjonalne firmy transportowe i sprzątające, usuwające tego typu urządzenia.  W profilu swojej działalności oprócz przeprowadzek i transportu mebli oferują (tak jak my) sprzątanie piwnic, strychów, garaży czy mieszkań, dzięki temu klient nie musi sobie zaprzątać głowy organizacją wywózki tego typu gratów, i tracić na to zbędny czas. Warto przy tym jednak wspomnieć, iż właściwa utylizacja sprzętu RTV i AGD wymaga często od takiej firmy sprzątającej poniesienia nieco większych kosztów związanych z rodzajem wywożonego sprzętu.

Wiąże się to z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska i złomowania sprzętu RTV czy AGD. O ile w wypadku starych mebli, szkła, metalu czy papieru sytuacja z usunięciem jest prosta, o tyle w wypadku utylizacji urządzeń elektronicznych, sam wywóz jest dopiero początkiem całego procesu.

Utylizacja sprzętu RTV i AGD – Kraków

Przede wszystkim urządzenia RTV i AGD składają się z różnych elementów składowych, które w części podlegają recyklingowi, tak jak np. stal, miedź, nikiel, tak więc po przyjęciu do utylizacji, są w dalszym procesie rozbierane na poszczególne elementy. Należy również pamiętać iż w niektórych z nich, znajdują się substancje o szczególnej szkodliwości dla środowiska, takie jak np. czynnik chłodzący w lodówkach (zwłaszcza tych starszych, często zalegających w składzikach) lub gaz znajdujący się w starych kineskopach monitorów i telewizorów (bo takie z reguły przetrzymujemy w piwnicach).

Tak więc rosnące wymogi związane z ochroną środowiska, wymuszają obecnie od firm transportowych i zajmujących się sprzątaniem takich posesji, ponoszenia większych kosztów związanych z ich złomowaniem. Po ostatnio dość gwałtownie rosnących cenach wywozu śmieci, nikt już nie ma wątpliwości iż kary za składowanie i koszty procesu  utylizacji sprzętu RTV i AGD również nieco wzrosną, jednak zlecenie sprzątania piwnic czy pomieszczeń gospodarczych z tego typu sprzętu, staje się często dla osób prywatnych czy firm koniecznością.

W ramach naszej oferty zapewniamy klientom nie tylko wywóz urządzeń RTV i AGD po atrakcyjnych cenach, ale również kompleksowe sprzątanie altan, posesji, strychów czy magazynów. Realizując u nas tego typu usługi, możesz być pewny iż wykonamy to zlecenie solidnie i z dbałością o środowisko naturalne i wymogi recyklingowe.