PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Utylizacja mebli Kraków

Jesteś na etapie prac remontowych w swoim domu lub chcesz wymienić stare zużyte już meble na całkiem nowe? A może po prostu chcesz nieco odświeżyć wizerunek wnętrza?

Z pewnością związane będzie to z koniecznością zutylizowania starych niepotrzebnych rzeczy. Utylizacja mebli w Krakowie nie stanowi najmniejszego problemu – głównie za sprawą silnie rozbudowanej infrastruktury w tym kierunku, na którą nie mogą narzekać zwłaszcza osoby mieszkające w blokach. W przypadku usunięcia mebli z domu można wybrać jedną z dwóch możliwości.

Jak wygląda utylizacja mebli? Kraków i okolice

Utylizację mebli można wykonać na dwa sposoby. Pierwszym jest samodzielne wywiezienie ich w specjalnie do tego celu przygotowane miejsce w Krakowie. Drugim sposobem, zdecydowanie mniej problematycznym, jest wynajęcie odpowiedniej firmy, która usunie z mieszkania niepotrzebne przedmioty. Drugi sposób ma zdecydowanie więcej zalet. Jakich? Przede wszystkim specjalistyczna firma zapewnia:

  • odpowiednią ilość pracowników potrzebna do sprawnego uprzątnięcia mebli,

  • pojemny samochód dostawczy lub kontener,

  • szybką i sprawną pracę.

Utylizacja mebli w Krakowie odbywa się w specjalnych zakładach, gdzie następuje pierwsze, wstępne sortowanie. Najważniejszym elementem w recyklingu starych mebli jest możliwość odzyskania z nich drewna. Każda odzyskana tona drewna z utylizacji pozwala bowiem na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. Niezwykle ważne jest, aby samodzielnie nie decydować się na utylizację mebli przez ich spalenie. Meble to nie tylko samo drewno – bardzo często znajdują się tam sklejki, płyty wiórowe czy lakiery, którymi malowane były poszczególne elementy.

Jak wybrać firmę, która zajmuje się utylizacją mebli w Krakowie?

Decydując się na skorzystanie z firmy wyspecjalizowanej w zakresie profesjonalnej utylizacji śmieci, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów:

  • jakie opinie posiada firma, na którą chcesz się zdecydować, dzięki opiniom osób, które już korzystały z wybranej firmy, zyskasz pewność jej profesjonalizmu,

  • w jakich godzinach firma oferuje swoje usługi, nie zawsze można pozwolić sobie na dzień wolnego od pracy w ciągu tygodnia, dlatego firmy oferujące utylizację o bardzo wczesnych godzinach porannych lub tych późno wieczornych są coraz chętniej wybierane,

  • jakim sprzętem dysponuje wybrana firma.

Utylizowanie mebli – o czym należy pamiętać?

Decydując się na utylizację mebli zwłaszcza, jeżeli prowadzi się duży remont, gdzie większość mebli musi zostać wyrzucona, konieczne będzie skorzystanie z pomocy firmy zewnętrznej. Firmy nie tylko mają odpowiednie doświadczenie z zakresu utylizacji mebli, ale co najważniejsze posiadają odpowiednie zaplecze techniczne – np. kontenery, czy samochody ciężarowe – dzięki którym wywóz niechcianych mebli jest dużo szybszy. Co więcej, kompleksowa utylizacja mebli w Krakowie bardzo często obejmuje także opróżnianie domów, czy mieszkań np. podczas przeprowadzek.

Jakie meble mogą być utylizowane?

Utylizacja mebli w Krakowie dotyczy wszystkich przedmiotów takich jak stare krzesła, fotele, kanapy, stoły oraz inne elementy wyposażenia domów. Jeżeli meble mają bardzo duże rozmiary, to pierwszym etapem prac jest ich demontaż, jeszcze przed wyniesieniem z opróżnianego pomieszczenia. Możliwa jest utylizacja mebli nie tylko drewnianych, ale także tych, w których wykorzystane są elementy szklane, metalowe, czy plastikowe. W takim przypadku firma zajmująca się demontażem, segreguje poszczególne części, zgodnie z rodzajem materiałów.