PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przeprowadzki bibliotek i księgarni

przeprowadzki bibliotek i księgarni

Przeprowadzki hurtowni i sklepów wymagają od przewoźników odpowiedniego podejścia do zlecenia, i w tym wypadku księgarnie nie są wyjątkiem. W zależności od wielkości sklepu jego zatowarowania oraz godzin prowadzonej sprzedaży, całą operację warto zaplanować tak, aby była najmniej uciążliwa dla klienta.

Przewóz książek według ustalonego porządku

Przewóz samych książek nie jest operacją trudną, gdyż jak wiadomo towar nie wymaga specjalnego traktowania, trzeba sie jednak liczyć z tym iż sam papier, a co za tym idzie książki są ciężkie i wymagają sporo fizycznej pracy przy ich załadunku i rozładunku.

Kolejnym ważnym elementem jest zachowanie systematyczności i porządku przy ich załadunku i rozładunku. Większość księgarni i bibliotek prowadzi własne systemy klasyfikacji i kategorii oferowanych książek, stąd podczas ich transportu trzeba zadbać o zachowanie tego porządku. Samo przygotowanie do transportu oraz załadunek powinien odbywać się w sposób uporządkowany, aby po dotarciu na miejsce i wykonaniu rozładunku, nie było potrzeby porządkowania wszystkiego od nowa.

W tym celu bardzo pomocne jest wcześniejsze oznaczenie konkretnych transportów, lub jeśli zakres usługi na to pozwala, przewożenie wszystkiego etapami. Takie działanie pozwoli klientowi na przyjmowanie zwożonych książek partiami i między kolejnymi dostawami, odpowiednie ich rozmieszczanie na nowym sklepie czy magazynie.

Bezpieczny transport książek

Podejmując się zlecenia przeprowadzki księgarni lub biblioteki, należy zawsze pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przewożonego towaru podczas transportu. Doskonałą formą są tu kartony umieszczane na paletach i odpowiednio zapakowane, jednak tego typu przewóz możliwy jest jedynie przy przeprowadzce księgarni która na magazynach ma jeszcze nie całkiem odpakowane książki. Przy bibliotekach bywa iż często książki są już mocno sfatygowane i ich zabezpieczenie wymaga odpowiedniego wcześniejszego spakowania.

Podejmując się przeprowadzki księgarni czy biblioteki warto też zwrócić uwagę na pogodę w danym dniu. O ile książkom podczas transportu raczej nie grożą uszkodzenia mechaniczne, to jednak duża wilgoć lub opady mogą spowodować iż sporo z nich ucierpi podczas całej operacji. Dlatego warto zadbać o to aby dzień realizacji przeprowadzki nie wypadał podczas intensywnych opadów deszczu.    

Zobacz też: transport maszyn poligraficznych