PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przeprowadzki serwerowni i przewóz serwerów

przeprowadzki serwerowni i przewóz serwerów

Współczesne firmy w coraz większym stopniu opierają swoją działalność o nowoczesne technologie i rozwiązania informatyczne. Dzięki coraz niższym kosztom urządzeń i obsługi, spora cześć z nich decyduje się na własne serwerownie, gdzie przetrzymują ważne dla swojej firmy dane. Dzięki coraz mniejszym gabarytom tych urządzeń, ich transport w ostatnich latach stał się znacznie łatwiejszy. Jednak trzeba pamiętać iż modułowe szafy serwerowe to nie to samo co mały biurowy serwer służący do archiwizacji niewielkich ilości danych. Profesjonalne większe serwerownie wymagają podczas przewozu i transportu odpowiedniego postępowania z tymi urządzeniami.

Dobre zabezpieczenie przewożonych serwerów

Przede wszystkim przewóz serwerów wymaga odpowiedniego zabezpieczenia samych urządzeń, jak każda elektronika stacjonarna, serwery nie są projektowane do częstych przenosin, i trzeba zadbać o to aby ten proces przeprowadzić w miarę delikatnie, bez narażania urządzeń na zbędne wstrząsy, otarcia czy nadmierną wilgoć. Serwery pracują często w pomieszczeniach klimatyzowanych o stałych temperaturach i  wilgotności, zdarza się nawet iż stosowane są odpowiednie filtry anty pyłowe pomagające zachować odpowiednią czystość pomieszczenia. Dlatego przewóz serwerów powinien odbyć się w miarę płynnie, aby nie znajdowały się zbyt długo w niekorzystnych warunkach zewnętrznych.

Elastyczna oferta transportu serwerów

Zdarza się iż podczas przewozu i transportu większych serwerów, razem z nim przewożone są urządzenia odpowiadające za utrzymanie odpowiedniej wentylacji i temperatury w pomieszczeniu, wszystko to zależy oczywiście od tego jaka serwerownia jest przeprowadzana i jak taki przewóz serwerów organizujemy.  Wpływ na to ma również odległość na jaką urządzenia są przewożone, a czasem nawet warunki pogodowe. Dlatego każde zlecenie dotyczące przewożenia i transportu serwerów, ustalane jest z klientem indywidualnie, co ma zagwarantować mu odpowiednio dostosowany do jego potrzeb transport. Jeśli są  Państwo zainteresowani przewozem serwerów, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego i omówienia warunków i kosztów takiego zlecenia.

Zobacz też: przewóz kas pancernych i sejfów