PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Jak realizować transport i przeprowadzki w czasach społecznej izolacji?

transport i przeprowadzki w czasach izolacji

Potrzeba izolacji i zachowania bezpiecznej odległości nikomu dziś nie ułatwia pracy, i z całą pewnością wymusza na nas masę nowych zachowań do których trzeba się przyzwyczaić. Wiele zawodów musiało gruntownie zmienić wypracowane i stosowane od lat formy kontaktu z klientami, sprzedaży czy realizacji usług. Nie ominęło to również takiej branży jak transport czy przeprowadzki, w których opierając się na nowych przepisach i obowiązkach, firmy realizują zamówienia w zupełnie nowych warunkach pracy.

Oprócz zabezpieczenia własnych pracowników, każda firma transportowa jest obecnie zobligowana do zachowania dystansu również przy kontakcie z klientami. Ma to oczywiście na celu zminimalizowanie szans przenoszenia się wirusa i zarażania innych ludzi. Jak jednak wiadomo przewóz towarów, ich załadunek i rozładunek nie zawsze może być zautomatyzowany i odbywać się bezobsługowo. W wypadku firm transportowych dowożących np. towary z fabryk do magazynów, jest to o wiele łatwiejsze, gdyż załadunek i rozładunek mogą wykonywać osoby nie mające kontaktu z kierowcą, dzięki czemu jest zachowana prawie całkowita izolacja. Natomiast w wypadku realizacji takiego transportu jak przeprowadzka, sytuacja jest o wiele trudniejsza.

Bezpieczne przeprowadzki podczas izolacji

Przede wszystkim podczas przeprowadzek klient bardzo często chce być cały czas obecny, i dozorować cały proces wynoszenia, załadunku i wnoszenia. Oprócz tego proces ten odbywa się bardzo często poprzez części wspólne budynków, takie jak korytarze, klatki schodowe, windy, tak więc cały czas trzeba pilnować aby nasz kontakt z innymi użytkownikami budynku był ograniczony do minimum.  Równie ważnym elementem jest częsta dezynfekcja rąk, a także przypomnienie klientowi o późniejszym zdezynfekowaniu  wniesionego sprzętu. Takie zachowania, choć mogą niektórym wydawać się zbyteczne, zwiększają bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i klienta.

Prowadząc teraz działania w przewozie i transporcie, bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie siebie i klientów przed zbędnym kontaktem. Wymiana korespondencji poprzez email, składanie zamówień telefonicznie, przesyłanie zdjęć w celu oszacowania kosztów, to wszystko w usługach transportowych również ułatwia teraz pracę.

Mimo iż firmy transportowo-przewozowe starają się cały czas działać sprawnie i wykonywać powierzone im zlecenia, to jednak warto aby obie strony podczas realizacji zamówień, dbały o wzajemne bezpieczeństwo i zachowany dystans. Takie podejście pozwoli wykonać usługę i zminimalizować ryzyko ewentualnego zakażenia.  Mamy jednak nadzieje iż obecna sytuacja nie potrwa długo, i w najbliższych miesiącach uda się takim firmom jak nasza, powrócić do normalnego trybu prac, i realizacji usług dla Państwa.

Zobacz też: przewóz i transport w czasach pandemii