PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Przewóz i transport fortepianów i pianin

transport pianin i fortepianów

Przeprowadzki czy przewozy mebli z reguły kojarzą nam się z tym co większość z nas ma w mieszkaniach, czyli szafkami, łóżkami lub sofami. Zdarza się jednak iż firma przewozowa trafia na elementy których przewiezienie wymaga znacznie większego doświadczenia i umiejętności związanej z transportem. Dobrym przykładem są tu pianina i fortepiany na które okresowo trafiamy w naszej pracy. Tego typu instrumenty, mimo iż zdają się być przez swą wagę i wymiary bardzo odpornymi, tak naprawdę są bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia w transporcie. Oprócz tego, fortepian i pianino różnią wymiary i waga przez co nieco inaczej należy podejść do ich transportu.

Transport pianin Kraków i okolice

Jak podaje definicja, pianino jest to strunowy młoteczkowy instrument ze strunami ustawionymi pionowo, dzięki czemu jego wymiary i waga są mniejsze od fortepianu. Jednak nie oznacza to iż transport tego instrumentu jest sprawą łatwą. Jego wymiary w zależności od modelu z reguły nie przekraczają 140 cm wysokości, 180 cm długości i 45 cm szerokości, a sama waga dochodzi nawet do 320 kg. Takie gabaryty przy takim ciężarze własnym stawiają pianino wśród elementów na które trzeba specjalnie uważać podczas przeprowadzki. Jego odpowiednie wyniesienie, zabezpieczenie podczas transportu i sam przewóz wymagają zarówno od pracowników jak i kierowcy odpowiednich umiejętności.

Transport fortepianów - Kraków

Podczas przewozu fortepianu sytuacja jest z reguły jeszcze trudniejsza i wymaga od całej ekipy pracowników odpowiedniej koordynacji i współpracy. Jedną z podstawowych różnic między pianinem i fortepianem jest fakt, że struny rozłożone są w nim poziomo, przez co zarówno jego wymiary jak i sama waga znacząco różnią się od pianina. Mimo iż najczęściej spotykane fortepiany mieszczą się w tych mniejszych wymiarach, to jednak warto nadmienić iż największe transportowane fortepiany miały długość przekraczającą 2,5 m i wagę zbliżoną do 500 kg. Tak więc samo wyniesienie, załadunek i przewóz takiego instrumentu nie jest sprawą łatwą, i wymaga odpowiedniego zaplanowania, przygotowania i zabezpieczenia całego procesu transportu. Nie można zapominać, iż instrumenty te są wyjątkowo kosztowne, przekraczające czasem wartość luksusowego samochodu, tak więc bywa wymagany dodatkowy dozór i kontrola podczas załadunku i transportu.

Realizując przewozy pianin i fortepianów stawiamy przede wszystkim duży nacisk na zabezpieczenie przewożonego instrumentu. Często samo wyniesienie i załadunek wiąże się z dłuższym czasem realizacji usługi, ale pozwala nam to na zachowanie odpowiednich procedur stosowanych przy transporcie tego typu instrumentów.