PRZEPROWADZKI TRANSPORT MEBLI KRAKÓW I OKOLICE
Dzwoń natychmiast
przeprowadzki kraków573 450 650
przeprowadzki krakówbiuro@kraktrans.com
przeprowadzki kraków

Czym się różni przeprowadzka firmy od przeprowadzki z mieszkania?

Przeprowadzki Firm

Optymalizacja kosztów, to jeden z podstawowych elementów wpływających na rentowność firmy. Dlatego w dobie szerokiej gamy ofert biur, magazynów i sklepów do wynajęcia przeprowadzki firm są powszechnie spotykane. Dziś już nie dziwi fakt, iż jakaś firma ze względu na korzystniejszą ofertę w innym miejscu, zmienia swą siedzibę i postanawia się przeprowadzić. Wiele firm transportowych wyspecjalizowało się w tego typu przeprowadzkach, i podobnie jak my świadczy te usługi na wysokim poziomie. Oczywiście osobom nie związanym z branżą, może się wydawać iż przeprowadzki firm nie różnią się niczym istotnym od przeprowadzki z mieszkania, jednak jest to dość ogólne i mylne wrażenie.

Jak wygląda przeprowadzka firmy lub sklepu?

Przede wszystkim, w wypadku przeprowadzki firmy mamy do czynienia często z przewozem elementów związanych z jej specyfiką działalności. Zdarza się iż do przewiezienia są narzędzia czy urządzenia o dość specyficznej budowie i konstrukcji, wymagające czasem częściowego demontażu lub odpowiedniego obchodzenia się z nimi podczas samego przewozu. Wystarczy nadmienić iż przeprowadzka sklepu mięsnego czy spożywczego znacząco różni się od przeprowadzki np. firmy reklamowej z kasetonami. Zupełnie inna charakterystyka przewożonych elementów wymusza często bardzo indywidualne podejście do przeprowadzki każdej firmy.

W wypadku biur mamy z kolei sporą ilość drogiego sprzętu komputerowego, drukarek i skanerów, często nie do końca po rozłączanych w obawie przed ponownym ich podłączaniem. Przenoszenie sprzętu w takiej formie wymaga delikatnego obchodzenia się z nimi zarówno na etapie wnoszenia/wynoszenia jak i samego przewozu. Istotna jest tu również kwestia odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią, gdyż jak wiadomo urządzenia elektroniczne nie mogą mieć z nią styczności nawet w niewielkich ilościach. Podobna sytuacja ma się również z dokumentami, które zazwyczaj w firmach są starannie uporządkowane i podczas przeprowadzki, trzeba zadbać o to, żeby w takim samym uporządkowaniu dotarły na miejsce docelowe.

W wypadku przewozu samych mebli biurowych, sytuacja jest tu zbliżona do przeprowadzki z mieszkania i wymaga podobnego podejścia do tematu. Należy jednak pamiętać iż meble i regały w firmach mogą być montowane w większe zestawy, przez co warto je również przewozić w nieco bardziej uporządkowany sposób.

Podsumowując, przeprowadzki firm i przewóz urządzeń do biur wymaga pewnego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie. Pracownicy muszą mieć świadomość, które elementy wymagają jakiego zabezpieczenia podczas przewozu, i jak co umiejscowić na samochodzie. Dlatego profesjonalna firma od przeprowadzek zawsze okaże się dużo lepszym wyborem do realizacji tego zadania, niż przewóz we własnym zakresie. Robiąc to samodzielnie lub poprzez własnych pracowników, możemy narazić się na dużo większe szkody i koszty, niż w wypadku profesjonalnego przewoźnika.